Wynajem mocy obliczeniowej (renting) do krypto walut.

Krypto waluty stale zyskują na popularności. Inwestorzy coraz chętniej decydują się na handel wirtualnymi walutami, pomimo tego, że rynek ten jest rynkiem młodym i niestabilnym. Największym powodzeniem cieszy się nadal BitCoin, a także inne waluty funkcjonujące od kilku lat, jednak nowe krypto waluty stale pojawiające się na rynku również cieszą się zainteresowaniem. Wynika to przede wszystkim z bardzo nowoczesnych technologii, na których opiera się sama idea krypto walut.

W jaki sposób można zarabiać na krypto walutach?

W zależności od ilości posiadanego kapitału oraz czasu, można zdecydować się na różne metody zarabiania na walutach wirtualnych. Poniżej prezentujemy pięć najpopularniejszych:

 • handel krypto walutami,
 • kopanie walut (mining),
 • wynajem mocy obliczeniowej (renting),
 • usługi (na przykład konstrukcja koparek),
 • Affiliate Marketing (różnego rodzaju programy partnerskie).

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest obecnie wynajmowanie mocy obliczeniowej. Jest to nadal kopanie krypto walut, jednak za pomocą wypożyczonego sprzętu. Aby faktycznie zarabiać na wynajmowaniu mocy obliczeniowej, potrzebna jest odpowiednia strategia. Cena wynajmu powinna być niższa od ceny zakupu krypto waluty, która zostanie w ten sposób wydobyta.

W jaki sposób należy przygotować się do takiego kopania krypto walut?

 • Najważniejsze jest oczekiwanie na okazję i bycie czujnym. Najlepiej korzystać z okazji i kupować moc obliczeniową w momencie, kiedy jest ona najtańsza.
 • Krypto waluty nie powinno się sprzedawać od ręki, zaraz po jej wydobyciu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest jej przechowywanie i sprzedaż w momencie, kiedy osiąga najwyższe ceny.
 • Ważne, aby obserwować rynek na bieżąco i analizować trudność wydobycia krypto walut. Niektóre z nich wydobywa się bowiem znacznie trudniej i wymaga to zużycia większej mocy obliczeniowej.

Wynajem mocy obliczeniowej to doskonałe rozwiązanie dla każdego inwestora, któremu zależy na tanim zakupie wirtualnej waluty w celu dalszego handlu. Jest to proces czasochłonny, jednak warto poświęcić nieco czasu na wykopanie swoich krypto walut, które później można sprzedać po korzystnej cenie.

Możliwości wydobywania krypto walut bez użycia koparki lub karty graficznej jest coraz więcej. Wiele firm oferuje wynajem mocy obliczeniowej na określony okres czasu. Można zdecydować się na jej wynajęcie nawet na jedną godzinę lub na kilka tygodni. Oczywiście, każdy kto posiada takie możliwości, może również sprzedawać swoją moc obliczeniową innym inwestorom, których interesuje kopanie krypto walut.

Proces wynajmu sam w sobie jest dość prosty i przyjazny. Należy wybrać jedną z fizycznie istniejących koparek, a następnie wskazać pole, które można jednak zmieniać w ramach jednego algorytmu podczas całego procesu wykopywania krypto waluty. Płatności dokonuje się z góry, a po jej zaksięgowaniu wynajęta koparka krypto walut rozpoczyna mining.

Najpopularniejsze firmy oferujące renting mocy obliczeniowej

Coraz więcej firm decyduje się obecnie na takie usługi. Ważne, aby wybierać te, które są sprawdzone i wiarygodne, aby nie paść ofiarą oszustwa. Poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych.

 • NiceHash – jest to bardzo duża kopalnia krypto walut, która cieszy się ogromną popularnością. Wynika to z tego, że każdy licytuje stawkę, za którą chce wynająć moc obliczeniową. Istnieje więc możliwość osiągnięcia bardzo korzystnej ceny. Firma oferuje też możliwość sprzedaży własnej mocy obliczeniowej osobom, które posiadają koparki, jednak same z nich nie korzystają.
 • Genesis Mining – strona ta umożliwia zawarcie kontraktu na określony czas. Często oferowane są kody promocyjne, dzięki którym można uzyskać korzystniejsze warunki, niż przedstawione w ogólnej ofercie.
 • Digital Ocean – firma umożliwia wynajem małych mocy obliczeniowych, w cenie już od pięciu dolarów. Polecana jest inwestorom, których inwestują raczej nowe krypto waluty oparte na nowych algorytmach, mające szansę na odniesienie sukcesu na rynku. Nie można mieć jednak pewności, że któraś z nich faktycznie zyska na popularności i pozwoli na pomnażanie inwestowanych środków.
 • Eobot – strona stwarza możliwość kopania przede wszystkim nowych, mało popularnych walut lub tych starszych, jednak znajdujących się obecnie w tendencji spadkowej. Istnieje także możliwość zainstalowania aplikacji mobilnej na smartfonie.

Od jakiegoś czasu możliwość wynajmu mocy obliczeniowej oferuje również na niektórych swoich aukcjach Ebay. Zdaniem ekspertów najlepiej jest jednak korzystać z wyżej wymienionych stron, które zostały już wielokrotnie sprawdzone przez inwestorów.

Dlaczego warto zainteresować się możliwością rentingu mocy obliczeniowej?

Wykop krypto waluty to najprostsza droga do jej zdobycia, poza zakupem. Kiedy na rynku pojawił się BitCoin, istniało wiele możliwości jego wydobywania, a potrzebna była do tego celu jedynie odpowiednia karta graficzna. Z czasem sytuacja ta uległa jednak zmianie i dzisiaj, aby móc wydobywać tę walutę internetową, potrzeba naprawdę profesjonalnych i drogich koparek.

Wiele osób uważa, że inwestowanie we własną kopalnię to zamrażanie pieniędzy, które lepiej jest zainwestować. Zakupiony sprzęt bardzo szybko może okazać się niewystarczający i wymagać dodatkowych inwestycji. W przypadku wynajmu, nie ma takiej możliwości, ponieważ inwestor sam decyduje, ile mocy obliczeniowej potrzebuje i z jakiej koparki skorzysta, aby wydobyć dla siebie krypto walutę. Jest to opłacalna droga zarówno dla osób, które interesuje wydobycie popularnych i stabilnych krypto walut, ale przede wszystkim dla inwestorów zainteresowanych nowymi walutami, których przyszłe losy są niepewne, ale zawsze między nimi może znaleźć się kolejna żyła złota.

Zarabianie na krypto walutach zawsze obarczone jest ryzykiem, ponieważ jest to rynek niestabilny i niepewny. Mniej ryzykowne jest zainwestowanie części środków w wynajęcie koparki od kogoś, niż zakup własnego sprzętu, który szybko może okazać się niewystarczający. Oczywiście, można też zarabiać wynajmując własny sprzęt i korzystając z jego mocy. Na taki krok decyduje się coraz więcej osób prywatnych, które widzą w tym szanse na stabilne źródło zysku.

Tagi artykułu
Wynajem mocy obliczeniowej, komputery do kompania krypto walut, moc obliczeniowa a krypto waluty, komputery do krypto walut, jak zarabiać na krypto walutach, kopanie krypto walut opłacalność, wykop krypto waluty, jak kopać krypto waluty, jaka moc potrzeba do kopania krypto walut, giełda kryptowalut, jak kopać krypto waluty w domu, kary graficzne do kopania krypto walut

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

 1. AdamSpec pisze:

  ciekawy materiał, nieco inne spojrzenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Chronimy naszą treść