Robot Opcji Binarnych – Zautomatyzuj Handel

Co to jest robot opcji binarnych?

robot-opcji-binarnychWraz z coraz większą popularyzacją brokerów oferujących opcje binarne coraz więcej ludzi zaczęło pracować nad tym by móc osiągać zyski bez ponoszenia bardzo wysokich kosztów alternatywnych. Najprościej mówiąc nawet dla najlepszych traderów, którzy faktycznie umieli interpretować sygnały rynkowe handel był bardzo obciążający. Przede wszystkim handel aktywami – szczególnie w przypadku instrumentów o krótkim terminie zapadalności wymaga ciągłego śledzenia informacji rynkowych – pochłania to siłą rzeczy bardzo wiele czasu. Inna kwestia to “czynnik ludzki” nawet najlepszy system może okazać się zawodny gdy ostatecznym ogniwem decyzyjnym jest człowiek. Z jednej strony przy handlu za prawdziwe pieniądze traderzy podlegają silnym emocjom – zbliżonym tym którym podlegamy grając w gry hazardowe. W przypadku gdy tracimy pieniądze chcemy jak najszybciej odrobić straty, w przypadku gdy zyskujemy nigdy nie jest nam dość i chcemy zyskiwać więcej. Podejmujemy więc ryzyko nawet gdy w warunkach pozbawionych tych emocji zinterpretowalibyśmy niektóre informacje jako sygnał do zamknięcia pozycji. Z tego względu zaimplementowano roboty, które decyzje podejmują za nas by uniknąć tego typu problemów a jednocześnie reagować na wszelkie sygnały automatycznie (zanim człowiek przeanalizuje informacje – robot już dawno może podjąć decyzję).

Otwórz konto w OptionRobot

Przewaga jaką daje nam robot opcji binarnych

W naszej opinii należy zwrócić uwagę na 3 podstawowe czynniki jakie zyskujemy korzystając przy handlu z robota. Pierwszy z nich to czas. Korzystając z robota możemy zaoszczędzić bardzo wiele czasu, który normalnie musielibyśmy poświęcić na analizę informacji rynkowych a także na regularne sprawdzanie naszych pozycji oraz tego czy powinniśmy podjąć przy nich jakąś akcję.

Kolejnym aspektem, który należy brać pod uwagę jest to, że korzystając z robota korzystamy tak naprawdę z algorytmów handlowania, które zostały zaprojektowane przez specjalistów w tej dziedzinie. Po projektowaniu tych rozwiązań w najlepszych rozwiązaniach następowały także tygodnie testów zanim został on udostępniony do końcowych użytkowników. Ci także regularnie zgłaszają swoje zastrzeżenia i uwagi do działania robota oraz funkcjonowania algorytmu dzięki czemu program może być regularnie poprawiany. Możemy mieć więc pewność, że korzystając z robota, korzystamy z bardzo dopracowanego algorytmu, który oczywiście może również się mylić ale z pewnością potrafi sprawniej oraz szybciej przeanalizować dostępne dane niż człowiek.

Ostatnim aspektem, na który warto zwrócić uwagę (został już także wspomniany powyżej) są emocje. Korzystając z robota możemy zdać się tylko na niego i dzięki temu znacznie obniżamy ryzyko, że podejmiemy nieodpowiednie decyzje pod wpływem emocji (bez względu na to czy są to emocje pozytywne czy negatywne – decyzje podejmowane w ten sposób zwykle są nieprawidłowe).

Którego robota wybrać?

Jaka jest więc oferta robotów i na co powinniśmy zwracać uwagę decydując się na wybór robota handlującego opcjami binarnymi? Wybór nie jest łatwy ponieważ każdy dostawca tego typu oprogramowania zapewnia o niezawodności oraz bardzo dużym potencjale do uzyskiwania przychodów przy korzystaniu właśnie z jego oprogramowania. Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że kwoty dochodów, którzy obiecują producenci oprogramowania są bardzo mocno przesadzone. Choć niektóre najlepsze roboty faktycznie dysponują bardzo dobrymi algorytmami, które mogą przyczynić się do uzyskiwania lepszych wyników inwestycyjnych, nie liczmy jednak na to, że nie robiąc nic będziemy zarabiać tysiące dolarów miesięcznie jak bohaterowie niektórych reklam robotów handlujących opcjami binarnymi. Na pewno nie możemy zatem sugerować się tym co o robocie piszą jego producenci. Najlepszą metodą oceny są z pewnością niezależne oceny a także testy, które przeprowadzimy samodzielnie. Pamiętajmy jednak by tego typu testy przeprowadzać przy użyciu wirtualnych pieniędzy bądź za bardzo małą kwotę. Miejmy też na uwadze by test trwał odpowiednio długo – 3 z rzędu wyjścia z inwestycji z zyskiem to jeszcze nie dowód na skuteczność robota w długim okresie.

Robot optionrobot.com

optionrobotJednym z robotów do handlu opcjami binarnymi jest robot optionrobot.com. Jest to jeden z najbardziej znanych programów tego typu oparty na oprogramowaniu najwyższej klasy. Tak naprawdę do korzystania z tego robota wymagane jest tylko dokonanie rejestracji oraz dokonanie wpłaty by móc już uruchomić robota. Robot zgodnie z zapewnieniami producenta został bardzo starannie zaprogramowany a także poddany długotrwałym testom. Trzeba przyznać, że z pewnością robot jest bardzo łatwy w obsłudze oraz wydaje się profesjonalny – oczywiście nie będziemy tu gwarantować nikomu zysków – o tym już powinien się przekonać każdy użytkownik indywidualnie sprawdzając czy potrafi on zyskiwać korzystając z robota. Warto podkreślić, że z robota tego możemy korzystać zarówno na systemach Windows a także na komputera z systemem operacyjnym Mac. Największe wrażenie na tych, którzy jeszcze nie mają doświadczenia robi to jak prosty w obsłudze jest ten robot. Wystarczy po lewej stronie menu kliknąć opcję Auto Trading pozwala ona za pomocą jednego kliknięcia pozwolić robotowi by ten zaczął obliczenia i zaczął kupować opcje według swojego uznania.

Robot IQ Option

iqoptionCiekawym robotem jest także robot oferowany przez IQ Option. Możemy korzystać z niego bardzo łatwo jeśli mamy założone konto tej platformie. Do wyboru mamy kilkanaście gotowych skonfigurowanych robotów, które korzystają z różnych algorytmów. Poza tym do dyspozycji użytkowników jest także jest także kreator robotów. Możemy stworzyć więc swojego robota, który będzie handlował korzystając z naszych preferencji na przykład zważając na nasze ulubione aktywa czy skłonność do podejmowania ryzyka.
Nasza opinia o robotach opcji binarnych.

IQ Option wyłączyło swojego robota opcji binarnych 17 stycznia 2016

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z robota opcji binarnych?

Podsumowując trzeba powiedzieć, że korzystanie z robotów do handlowania opcjami binarnymi niesie ze sobą wiele korzyści. Tak jak już zostało wspomniane przede wszystkim bardzo ważna jest oszczędność czasu oraz fakt, że możemy używać najbardziej dopracowanych algorytmów – jednocześnie eliminując z nich czynnik ludzki, który często może powodować pogorszenie rezultatów. Pamiętajmy jednak przy wyborze robota handlującego, że niestety rzeczywistość jest mniej kolorowa niż przedstawiają to producenci tego typu programów. Fakt jest taki, że możemy uzyskać korzyści korzystając z programów handlujących automatycznie nie liczmy jednak na to, że zgodnie z zapewnieniami niektórych producentów uzyskamy tysiące dolarów uruchamiając program na jedną godzinę dziennie.

Robot Opcji binarnych

Robot Opcji binarnych

 

Copyright © 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Bino24.pl