ExBino Opinie i Recenzja

Exbino to broker opcji binarnych z siedzibą na Antylach Holenderskich założony w roku 2012. Ważna negatywną informacją na temat tego brokera jest fakt, że nie jest on regulowany na rynku europejskim – jedynie posiada licencję na Wyspach Karaibskich. Dla polskich użytkowników cenne natomiast jest to, że można korzystać z interfejsu w języku polskim. Dodatkowo możemy także wpłacać pieniądze w polskich zlotówkach. Jeszcze łatwiejsza obsługa transakcji dla polskich użytkowników jest na przykład dlatego, że możemy korzystać z polskiej platformy transferuj.pl. Wpłaty u tego brokera opcji binarnych możemy dokonać nawet w kwocie 50 złotych dzięki czemu to dobry broker dla początkujących graczy.

Konto demo Exbino

Niestety z platformy Exbino nie możemy korzystać grając jedynie za pomocą wirtualnych pieniędzy. Musimy wpłacić rzeczywiste środki by móc skorzystać z konta demo. Po dokonaniu pierwszej wpłaty należy skontaktować się z obsługą klienta by móc otrzymać dostęp do konta z wirtualnymi środkami. Pamiętajmy jednak, że wyjątkowo niska jest minimalna kwota wpłaty – wynosi ona zaledwie 50 złotych bądź 10 euro – jest to więc kwota, którą można wpłacić eksperymentalnie na rzeczywiste konto. Dodatkowo minimalna kwota transakcji to zaledwie 5 złotych więc daje to dobre możliwości do treningu. Problemu z obsługą platformy nie powinni natomiast mieć natomiast gracze bardziej doświadczeni ponieważ Exbino korzysta z platformy handlowej Spotoption, znanej także z oferty innych brokerów opcji binarnych.

Platforma Exbino

 

Aplikacja mobilna

Niestety aplikacja mobilna w Exbino jest bardzo kiepsko przygotowana. Można ją pobrać w sklepie Google Play na telefony z systemem Android jednak jest ona bardzo kiepsko oceniana przez użytkowników. Otrzymała ocenę zaledwie 3/5 i została oceniona przez 5 użytkowników co pokazuje jak niska jest popularność tej platformy na urządzenia mobilne. Choć aplikacja jest w miarę użyteczna to jednak dużo lepiej sprawdza się platforma w wersji www. W kontekście aplikacji mobilnej broker Exbino ma bardzo dużo do poprawienia. Exbino nie udostępnia do tej pory w ogóle swojej aplikacji na urządzenia Apple z system IOS.

Nie jest to jednak zbyt wielka przeszkoda. Platforma dostępna w wersji online została przygotowana w ten sposób, że jest możliwe używanie jej również poprzez urządzenia mobilne. Stronę internetową możemy otworzyć w przeglądarce urządzenia mobilnego – smartphona czy tabletu. Trzeba przyznać, że ten sposób dostępu online w Exbino działa bardzo sprawnie.

Czy Exbino to oszuści?

Exbino to firma, która na rynku znalazła się w roku 2012 i od tego czasu regularnie zdobywa nowych użytkowników. Większość z nich w pozytywny sposób wypowiada się w Internecie o tym brokerze opcji binarnych. Nie da się ukryć, że obawy wielu użytkowników dotyczą tego, że firma Exbino nie ma licencji na terenie Unii Europejskiej a dodatkowo swoją siedzibę ma na Wyspach Karaibskich. Choć prawo w krajach takich jak Antyle Holenderskie jest mniej rygorystyczne jeśli chodzi o kwestie podatkowe – to kraje te dbają również w swoim prawodawstwie by dane użytkowników czy ich pieniądze były bezpieczne. Z tego względu wydaje się, że nie powinniśmy mieć obaw przed korzystaniem z Exbino. Nie da się jednak ukryć, że w przypadku ewentualnych problemów dochodzenie roszczeń na Antylach Holenderskich może być utrudnione.

 

Wady i zalety

Pewną wadą tego brokera jest brak posiadania licencji na prowadzenie działalności na terenie Unii Europejskiej. Niestety broker ten nie udostępnia też aplikacji na urządzenia mobilne. Jeśli chodzi o zalety trzeba z pewnością pamiętać o tym, że broker ten jest bardzo dobrze przygotowany do obsługi użytkowników z Polski. Posiada on polską obsługę, interfejs w naszym języku a także możliwości wpłaty przez polski serwis pośredniczący. Duży jest też wybór aktywów dzięki czemu Exbino jest brokerem wartym polecenia.

Witryna Exbino

Witryna Exbino

Nasza opinia o ExBino

Exbino to broker opcji binarnych z siedzibą na Antylach Holenderskich założony w roku 2012. Na wstępnie w naszej opinii trzeba zaznaczyć, że broker ten nie jest regulowany na rynku europejskim przez żadną instytucję – swoją licencję otrzymał jedynie na Wyspach Karaibskich. Mimo braku tej licencji jego reputacja na rynku europejskim jest bardzo dobra – na forach o tematyce opcji binarnych dominują bardzo pozytywne opinie – nasz test tego brokera również nie wykazał żadnych nieprawidłowości. Dodatkowym pozytywem dla graczy z Polski jest to, że można korzystać z interfejsu, który został przygotowany w języku polskim. Ważna dla Polaków będzie także to, że wpłat możemy dokonać także przy użyciu polskich złotówek. Jest to możliwe nie tylko przy użyciu tradycyjnego przelewu ale także przy pomocy pośrednika jakim jest transferuj.pl. Powoduje to, że wpłaty do tego brokera są szybkie, wygodne oraz unikamy dodatkowych kosztów przewalutowań. Pod tymi względami jest to z pewnoscią jedna z bardziej przyjaznych Polakom platform dostępnych na rynku. Broker ten jest dobry także dla początkujących graczy ze względu na to, że minimalna wpłata wynosi zaledwie 50 złotych bądź 10 Euro. Dodatkowo nawet przy użyciu tak niewielu środków możemy faktycznie zacząć handel gdyż minimalna kwota transakcja wynosi zaledwie 5 złotych.

Niestety platforma Exbino nie oferuje bezwarunkowo darmowego konta demo – byłoby ono też przydatne początkującym. Aby korzystać z takiego konta musimy dokonać pierwszej wpłaty – dopiero wtedy może otrzymać dostęp do takiego konta po kontakcie się z obsługa klienta – minimalna kwota wpłaty to jednak zaledwie 50 złotych więc nie jest to rzecz nie do przeskoczenia.

Podsumowując uważamy, że broker ten jest warty polecenia mimo braku oficjalnej licencji na rynku europejskim. Szczególnie warte podkreślenia w przypadku tego brokera jest nastawienie do polskich klientów – którzy mają tutaj znacznie łatwiejszy dostęp niż u konkurencji.

Szczegóły

Broker Exbino
Adres strony Exbino.com
Darmowe Konto Demo Yes
Ocena końcowa 4.6

Zalety

  • Polska wersja językowa
  • Niski depozyt minimalny
  • Przyjazna platforma

Wady

  • Licencja po za UE
Przejdź do strony brokera

Napisz komentarz

Copyright © 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Bino24.pl