Opcje Binarne – Platformy Handlu – Ranking

Wiele się ostatnio słyszy o opcjach binarnych, o korzyściach jakie dają, o nowych możliwościach inwestycyjnych. Zanim jednak nie poznamy faktów i realnych możliwości są to tylko słowa i teorie. Podstawowy fakt jest taki, że opcje binarne dają możliwość inwestowania bez kupowania akcji.

Czym są opcje binarne?

Są to pochodne instrumentów finansowych, jeden z rodzajów opcji dostępnych na rynkach finansowych. Najprościej mówiąc, handel opcjami binarnymi polega na spekulowaniu, predykcji, czyli próbie przewidzenia jak zachowa się cena konkretnego aktywa w danym, zwykle krótkim. W grę wchodzi wzrost, spadek, pozostanie w pewnym przedziale, osiągnięcie wskazanego pułapu. Zaskakujące jest to, że bez znaczenia w zasadzie jest o ile zmieni się cena aktywa, ważna jest sama tendencja i rodzaj zachowania.

Broker InfoOtwórz Konto
iq-option-logo Regulacja: CySEC
Konto demo: Tak
Min depozyt: $10
Otwórz Recenzja
24option-logo Regulacja: CySEC
Konto demo: Tak
Min depozyt: $250
Otwórz Recenzja
opteck-logo Regulacja: CySec
Konto demo: Tak
Min depozyt: $250
Otwórz Recenzja
utrader Regulacja:
Konto demo: Nie
Min depozyt: $300
Otwórz Recenzja
exbino-logo Regulacja:
Konto demo: Tak
Min depozyt:
Otwórz Recenzja

Rodzaje opcji binarnych

Opcje binarne dzielimy według predykcji – rodzaju spekulacji jak zachowa się cena danego aktywa. Wyróżnić możemy cztery główne opcje binarne.

  • Up/Down (znane też jako High/Low lub Call/Pul) – opcje binarne, w których kupujący spekuluje, czy cena aktywów wzrośnie czy spadnie. Jest to jedna z popularniejszych opcji binarcych.
  • Touch/No touch – ta opcja binarna oparta jest na spekulacji czy cena wybranych aktywów przekroczy wskazany próg, czy tez nie.
  • In/Out (nazywana też Boundary) – jest akcją binarną, w przypadku której spekuluje się, czy cena konkretnego aktywa pozostanie w określonym przedziale cenowym, czy wyjdzie poza niego, niezależnie od tego czy spadnie czy wzrośnie.

Krótkoterminowe opcje binarne są to kolei opcje typu High/Low, które charakteryzuje bardzo krótki czas predykcji: trwające od 30 sekund do 5 minut.

Do handlu opcjami binarnymi służą specjalne platformy handlowe,, prowadzone przez brokerów. Przed rozpoczęcia przygody z inwestowaniem z pomocą opcji binarnych warto zapoznać się z opisami platform. Zorientować się czym się różnią i dla kogo są przeznaczone. Poniżej znajduje się opis kilku z nich.

IQ option

iqoptionPlatforma IQ Option jest zdobywcą wielu prestiżowych dla brokerów nagród, jak: Najbardziej Niezawodny Broker Opcji Binarnych w 2014 r. Oferuje proste i intuicyjne rozwiązania ułatwiające handel opcjami binarnymi. Platforma oferuje darmowe konto demo. Można więc wypróbować jej możliwości nie ponosząc kosztów. Niestety platforma nie posiada pełnej strony w języku polskim. Przetłumaczone są tylko fragmenty, co powinno zostać zmienione jeśli IQ Option myśli o znalezieniu inwestorów z Polski. IQ Option oferuje także seminaria dla inwestorów, oczywiście w języku angielskim.

Wymagany depozyt wynosi tylko 10 dolarów, jeśli chcemy założyć konto dla VIP należy posiadać na koncie przynajmniej 1000 dolarów. Platforma daje dostęp do ponad 70 aktywów. Wśród nich jest złoto, 22 pary walut i sześć indeksów, w tym: Facebook czy Amazon. Handel opcjami binarnymi możliwy jest 24 godziny na dobę. IQ Option zapewnia ochronę kapitału inwestora przed stratami dochodzącą nawet do 60%. Podobnie jak inne platformy także i ta podlega regulacjom CySEC i UE.

Otwórz konto w IQ Option

24Option

24option-logoKolejna z opisanych platform do handlu opcjami binarnymi – 24Option działa już od 6 lat. Jest z jedną starszych platform tego typu. Doświadczenie i stabilność świadczą o tym, że jest godna zaufania, stąd tez duża popularność tej właśnie platformy. Do serwisu logujemy się online, dostępny jest w wersji komputerowej i na urządzenia mobilne, niezależnie od producenta. Jest uważana za czołową, najbardziej zaawansowaną pod względem technologicznym platform inwestowania w opcje binarne na świecie.

Minimalna kwota depozytu wynosi w przypadku 24Option 250 euro, wysoka jest minimalna kwota transakcji – 25 euro. Do dyspozycji inwestora są pary walutowe (Forex), akcje, indeksy i towary. 24Option oferuje możliwość handlu opcjami binarnymi takich spółek jak spółek jak Apple, Google i Coca-Cola. Z kolei na rynku towarów poza złotem dostępne jest srebro i ropa naftowa. Platforma oferuje możliwość korzystania z czterech typów opcji binarnych: Up/Down, w tym Up/Down krótkoterminowy, In/Out i Touch/ No touch.

Jest to platforma obiektywnie bezpieczna, oferuje do 10% ochrony strat dla inwestora. Ukierunkowana jest zarówno na początkującego jak i doświadczonego inwestora. Polecana jest między innymi ze względu na doskonałe biuro obsługi klienta, niestety jedynie anglojęzyczne. Platforma Inwestorska oferuje także bogatą ofertę edukacyjną: e-booki, seminaria online czy filmy.

Otwórz konto w 24Option

Exbino

exbino-logoKolejna platforma umożliwiająca poznanie i inwestowanie z pomocą opcji binarnych to Exibino. Strona brokera jest obsługiwana przez firmę Exclusive Ltd. z siedzibą w Gibraltarze. Jest to kolejna strona umożliwiająca handel opcjami binarnymi 24 godziny na dobę każdego dnia. Jednak nie wszystkie aktywa i opcje są dostępne przez całą dobę.

Platforma Exibino oferuje serwis informacyjny, w którym znajdziemy interesujące artykuły, informacje szkoleniowe i codzienny przegląd rynkowy, z którego pomocą będziemy na bieżąco z sytuacją na światowych rynkach finansowych. Na stronie znajduje się też słowniczek, który początkującym przybliżyć może takie pojęcia jak: opcje one touch.

Exbino oferuje pięć rodzajów kont: regular, silver, gold, gold +| i VIP. Dwa ostatnie wiążą się z wyjątkowo sprzyjającymi warunkami inwestowania i korzyściami takimi jak sprzęt komputerowy i 3% dodatkowego zwrotu z inwestycji. Aby założyć konto gold+ należy wpłacić depozyt wysokości 20000 PLN, konto VIP wymaga depozyty 40000 PLN. Dla początkujących inwestorów przewidziane jest konto regular, gdzie najniższy depozyt wynosić powinien 50 PLN.

Interface platformy handlowej, której używa Exbino bardzo łatwy w obsłudze. Charakteryzuje ją prosty design. Niestety przeznaczona jest tylko dla komputerów. Nie ma specjalnej aplikacji Exbino na urządzenia mobilne.

Oferta aktywów oferowana przez platformę jest szeroka. Możemy wypierać spośród walut, także mniej popularnych, niedostępnych u innych brokerów i indeksów. Wśród akcji znaleźć można: Google, Apple, Coca-Cola i Facebook. Wśród surowców mamy do wyboru między innymi złoto, srebro, platynę, a z produktów spożywczych kawę i pszenicę. Umożliwia wiele różnych wariantów opcji binarnych, także mniej popularnych. Jedynym zauważalnym minusem jest w przypadku tej platformy brak jakiejkolwiek ochrony straty.

Otwórz konto w eXbino

TopOption

toptopion-logoTopOption to platforma, która powstała w 2011 roku z siedzibą na Cyprze. Jej funkcjonowanie jest regulowane Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC) oraz Financial Conduct Authority (FCA). Depozyty klientów są przechowywane w bankach w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Przelewy są odpowiednio szyfrowane, zabezpieczone są też dane osobowe inwestorów korzystających z platformy.

Wszystkie funkcje platformy handlowej TopOption są dostępne przez Internet, bez konieczności pobierania specjalistycznego oprogramowania. W związku z tym można z niej korzystać w każdym miejscu na ziemi. Platforma dostępna jest także na smartfonach, zarówno iPhone i Android.

Jest to dobra platforma dla poczatkujących graczy. Minimalna kwota depozytu jest niewielka, nie może być niższa niż 100 euro, a minimalna kwota transakcji to 10 euro. TopOption jest łatwą w obsłudze platformą, z dużą ilością wariantów aktywów do opcji binarnych: w tym waluty, akcje, towary i indeksy. Inwestor może wybrać odpowiednie dla swoich potrzeb konto: Starter, Produkt oraz VIP. Platforma umożliwia skorzystanie z porad doradców online.

Niewątpliwie minusem jest w przypadku tej platformy brak konta demo. Niewielka jest też ochrona straty, sięga jedynie do 10%.

Otwórz konto w topoption

Opteck

opteck-logoOstatnią z platform, które zmierzam zrecenzować Opteck, wyróżnia wyjątkowo atrakcyjna opcja demo. Daje nam możliwość dysponowania aż 10000 euro. Są to oczywiście fikcyjne pieniące, ale przy takiej ilości, możemy podjąć wiele prób i zorientować się handel opcjami binarnymi to coś dla nas. Nowy użytkownik może pobrać także darmowy e-book wyjaśniający na czym polega handel opcjami binarnymi i porady, co robić aby na opcjach binarnych zyskać. Co ważne materiały edukacyjne i obsługa klienta na Opteck są dostępne w dziesięciu językach.

Optek działa od 2011 r., ma siedzibę w Londynie. Właścicielem platformy jest firma BNet Online Ltd. Na platformie dostępnych jest wiele aktywów na czterech rynkach finansowych: towarów, walut, akcji i indeksów. Wśród surowców znajdziemy: kukurydzę, kawę, ropę naftową, srebro i złoto. Możemy wybierać spośród kilkunastu walut i indeksów. W ofercie akcji wymienić warto takie firmy jak: Adidas, Amazon, Apple, Carrefour, Coca Cola, Dell, Gazprom, Google, Volkswagen AG i wiele innych. Jest też polski akcent – akcje Banku Pekao SA czy Polska Miedź SA.

Podobnie jak w przypadku innych wiodących serwisów także platforma Optek dostępna jest przez Internet. Możemy więc inwestować z każdego miejsca, niezależnie od tego czy jesteśmy w domu, w pracy czy w podróży służbowej.

Do wyboru mamy cztery rodzaje kont. Różnią je minimalne wartości depozytów, ale też profity, jakie inwestor otrzyma. Wyróżniamy konto brązowe, srebrne, złote i platynowe. Konto brązowe możemy założyć przy minimalnym depozycie 500 dolarów, zaś posiadaczami konta platynowego możemy się stać wpłacając 10000 dolarów. Minimalna kwota transakcji wynosi 25 dolarów.

Podsumowanie

Opisane platformy do handlu opcjami binarnymi: IQ Option, 24Option, Exbino, TopOption i Opteck nie są jedynymi, które oferują tego typu usługi. Są to jednak platformy sprawdzone, o ugruntowanej pozycji na rynku. Gwarantują możliwość uczciwego handlu opcjami binarnymi i szeroką liczbę aktywów. Są też bezpieczne zarówno dla naszych inwestycji, oferując opcje zwrotu poniesionych strat. Platformy te dbają również o bezpieczeństwo danych osobowych inwestorów, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważną kwestią.

Oferty poszczególnych platform różnią się między sobą. Niektóre są skierowane do osób bardziej doświadczonych inne do początkujących. Różne są też minimalne depozyty i rodzaje aktywów. Wybór najlepszej z platform jest subiektywny i zależy od indywidualnych preferencji.

Napisz komentarz

Copyright © 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Bino24.pl