Opcje Binarne – Ranking Brokerów 2017

Każdy kto dopiero rozpoczyna przygodę z handlem opcjami binarnymi, czy też może już zaczął jednak nie do końca świadomie wybrał swojego brokera – musi sobie odpowiedzieć na pytanie jakiego brokera wybrać by handel opcjami binarnymi był jak najbardziej wygodny i jednocześnie co najważniejsze opłacalny. Zrobiliśmy dla Was przegląd najpopularniejszych brokerów i wybieramy kilku, u których naszym zdaniem warto otworzyć konto. Nasz ranking przygotowaliśmy w podziale na 3 części. W pierwsze pod uwagę bierzemy ogólną ocenę brokera opcji binarnych z uwzględnieniem różnych cech. W części drugiej skupiamy się na brokerach, którzy oferują konto z niskim depozytem. W części trzeciej natomiast pokażemy brokerów, którzy oferują ciekawy bonus na start bądź nawet bonus bez depozytu.

Broker InfoOtwórz Konto
iq-option-logo Regulacja: CySEC
Konto demo: Tak
Min depozyt: $10
Otwórz Recenzja
24option-logo Regulacja: CySEC
Konto demo: Tak
Min depozyt: $250
Otwórz Recenzja
opteck-logo Regulacja: CySec
Konto demo: Tak
Min depozyt: $250
Otwórz Recenzja
utrader Regulacja:
Konto demo: Nie
Min depozyt: $300
Otwórz Recenzja
exbino-logo Regulacja:
Konto demo: Tak
Min depozyt:
Otwórz Recenzja

IQ OPTION

iq-option-logoJednym z ciekawszych brokerów na rynku jest IQ Option. Broker ten dysponuje ciekawą ofertą aktywów – jest ich do wyboru na ten moment ponad 120. Oprócz najważniejszych par walutowych możemy handlować także indeksami oraz na giełdzie towarowej. Broker ten oferuje bonus w wysokości 50% od wpłaty – ta wysokość zależy oczywiście od kwoty, którą wpłacimy. Warto zwrócić uwagę na minimalny depozyt, który u tego brokera wynosi zaledwie 10 Euro co jest bardzo korzystne i pozwala na korzystanie z konta nawet najbardziej początkującym graczom. Oferowane przez brokera stopy zwrotu oscylują w okolicach 70-90% mniej więcej podobnie jak u konkurencji. Biorąc pod uwagę również fakt, że broker oferuje bardzo dobrą obsługę klienta – dostępną 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu możemy z pewnością powiedzieć, że IQ Option to ciekawa opcja dla wszystkich, którzy chcą zacząć przygodę z handlem opcjami binarnymi.

Otwórz konto w IQ Option

TopOption

toptopion-logoInnym brokerem na, którego warto zwrócić uwagę jest Top Option. Jedną z dużych zalet tego brokera jest ilość aktywów, w które możemy inwestować – w przypadku Top Option jest ich aż 180. Dobre jest również to, że broker oferuje bonus w wysokości aż 100% od wpłaty (w tym przypadku maksymalną kwotą jednak jaką można otrzymać jest 2500 Euro). Niestety słabością w porównaniu do IQ Option jest to, że by zacząć grać u tego brokera trzeba dokonać minimalnej wpłaty w wysokości 100 Euro. Mimo wszystko w porównaniu do innych konkurentów nie jest to aż tak dużo i z pewnością dla dużej części jest to kwota do zaakceptowania. Pamiętajmy o tym, że z wpłatą w wysokości 10 Euro i tak nie uda nam się osiągnąć spektakularnych rezultatów inwestycyjnych. Maksymalne stopy zwrotu u tego brokera sięgają około 88 procent. Mając na uwadze również to jak dobrze przygotowana jest platforma handlowa u tego brokera – jest to z pewnością jedna z firm, z którą warto zacząć handlować opcjami binarnymi.

Otwórz konto w TopOption

Opteck

opteck-logoSzczególnie dla graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z opcjami binarnymi ciekawą opcją będzie Opteck. Jest to broker opcji szczególnie zachwalany w kontekście przygotowania oferty dla graczy, którzy dopiero uczą się grać na tym rynku. Broker ten posiada nieskomplikowaną ofertę – nie ma tu instrumentów, które są zbyt trudne do zrozumienia dla nowicjuszy. Bardzo dobrze skonstruowana jest także platforma handlowa tego brokera – jest łatwa w obsłudze a przede wszystkim przyjazna użytkownikowi i intuicyjna. Co ważne Opteck oferuje też konto demo bez żadnych dodatkowych warunków. To nie jest bardzo częste w tej branży i z tego powoduje jest to na pewno broker, którego pod uwagę powinni brać początkujący gracze. Dla wszystkich graczy (nie tylko dla początkujących) Opteck oferuje 100% bonusu od wpłaty – nie ma u tego brokera maksymalnego limitu. Niestety – co może odstraszać trochę początkujących – minimalna kwota wpłaty wynosi aż 250 Euro co dla niektórych może być już problemem. Mimo tego z pewnością jest to broker wobec, którego szczególnie początkujący nie powinni zostać obojętni.

Otwórz konto w Opteck

Najlepsi brokerzy z minimalną wpłatą

broker-opcji-binarnychSzczególnie gracze początkujący często przy wyborze swojego pierwszego brokera zwracają uwagę na to jaki jest minimalny próg wpłaty. Wydaje się to logiczne po prostu nie chcą ryzykować zbyt wiele pieniędzy – często po prostu nawet nie mają wystarczająco wiele do zainwestowania jeśli wcześniej nigdzie nie udało im się zarobić takich pieniędzy. Z myślą o takich gracza sprawdziliśmy, którzy brokerzy są godni zaufania a jednocześnie pozwalają na rozpoczęcie gry z niewielką wpłatą.

Jednym z takich brokerów jest wspomniana już powyżej IQ Option – bardzo znany na rynku broker, który umożliwia rozpoczęcie handlu nawet z depozytem w wysokości 10 Euro. Więcej o tym brokerze możecie przeczytać również na naszej stronie.

Inną opcją dla graczy, którzy nie chcą za wiele wpłacić na początek jest broker Expert Option. Broker ten pozwala na minimalna wpłatę w wysokości 50 dolarów. Jest to już niestety znacznie więcej niż w przypadku IQ Option trzeba jednak dodać, że minimalna kwota transakcji u tego brokera to zaledwie 1$ także możemy nasz kapitał podzielić na wiele różnych aktywów. Plusem jest też wysoka stopa zwrotu, która sięga w niektórych przypadkach nawet 95%.

Inny broker, który oferuje niewielki depozyt to Binary.com – tu musimy wpłacić zaledwie 5$ by rozpocząć grę – warto jednak zaznaczyć, że w tym przypadku minimalna kwota transakcji to właśnie 5$ więc minimalnego depozytu nie możemy już podzielić na różne aktywa.

Brokerzy opcji binarnych – bonus na start

bonusPoczątkujący duża uwagę przywiązują również do tego, jaki bonus oferują brokerzy. Pamiętajmy jednak, że gdy chcemy handlować na dłuższą metę to są ważniejsze rzeczy, na które powinniśmy zwracać uwagę niż jednorazowy bonus.

Patrząc jednak na same bonusy warto zwrócić uwagę na przykład na brokera Utrader – jest to międzynarodowy koncern świadczący także usługi jako broker opcji binarnych – oferuje on bonus w wysokości aż 150%.

Taki sam bonus oferuje Etxpartners – jest to również 150% – a firma podobnie jak Utrader jest godna zaufania i warto skorzystać z tej oferty.

Warto jednak zwrócić także uwagę na brokerów takich jak Banc de Binary czy TopOption, którzy oferują może mniejszy bonus (100%) jednak mają wiele innych zalet i są brokerami bardziej przystępnymi dla początkujących graczy a także gra w dłuższym terminie powinna być u nich przyjemniejsza i bardziej opłacalna niż u brokerów, których jedyną zaletą jest wysoki bonus od wpłaty.

Jakiego brokera opcji binarnych najlepiej wybrać? Na to pytanie w zasadzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników:

 • Ile wynosi minimalny depozyt?  – większość działających na rynku brokerów oferuje swoje usługi po wpłaceniu minimalnego depozytu 25$, ale znaleźć można też takich, którzy wymagają wpłaty jedynie 10$.
 • Język platformy – wciąż większość brokerów funkcjonuje w języku angielskim, ale nie każdy czuje się dobrze w tym języku; dla tych osób rozwiązaniem są platformy, które posiadają także polską wersję językową.
 • Czas wygasania opcji (zwroty z inwestycji) – na rynku działają brokerzy opcji krótko i długoterminowych, przed podjęciem decyzji warto sprawdzić ile mają średnio zwrotów z inwestycji; oczywiście im więcej, tym lepiej.
 • Sposoby płatności – metod płatności jest co najmniej kilka: Skrill, wpłata kartą czy przelew bankowy; im więcej sposobów do wyboru, tym lepiej,
 • Regulacje prawne – najlepiej jeśli broker regulowany jest na Cyprze i posiada regulację CySec, wówczas nie ma problemów z wypłatami  pieniędzy.
 • Obsługa klienta – każdy może mieć wątpliwości i problemy w zrozumieniu opcji inwestycyjnych, dlatego też nieoceniona jest dobra obsługa klienta; poza tym wielu brokerów udostępnia również materiały pomocnicze ułatwiające handel opcjami binarnymi.
 • Interfejs aplikacji – platforma powinna być prosta w obsłudze i przystępna dla użytkowników.
 • Czy jest konto demo? – darmowe konto demo to szansa na przetestowanie danej platformy bez konieczności wpłaty depozytu; to świetnie rozwiązanie w przypadku osób początkujących.
 • Liczba aktywów – im więcej opcji do wyboru tym lepiej, daje bowiem to większe szanse na odniesienie sukcesu.

Podstawy inwestowania w Opcje Binarne

Handel opcjami binarnymi jest wbrew pozorom bardzo prosty. Każda opcja zakończyć się może bowiem tylko wzrostem bądź spadkiem. Istnieją więc dwa kierunki opcji, a dla inwestora znaczenie ma wartość opcji w momencie jej wygaśnięcia. Nieważne jest natomiast to, co się działo  z daną opcją w czasie jej trwania. Istotne jest to czy wygasa ona poniżej czy powyżej ceny wyjściowej. W opcjach binarnych potencjalny zwrot (zysk) jest pewny i znany jeszcze przed rozpoczęciem handlu. Okazuje się bowiem, że opcje binarne cechują się stałą wysokością świadczenia dla nabywcy, a większość opcji “in the money” oferuje zwrot w wysokości około 70% inwestowanej kwoty.

Inwestując w Opcje Binarne przewidujemy czy kurs wzrośnie lub spadnie

Inwestując w Opcje Binarne przewidujemy czy kurs wzrośnie lub spadnie

Inwestowanie w opcje binarne nie jest zbyt skomplikowane i opiera się w zasadzie na trzech krokach:

 • podjęcie decyzji,  w jaki aktyw będzie się inwestować,
 • wybranie kwoty inwestycji,
 • wybranie kierunku ruchu opcji.

Jeśli wartość aktywu w danym czasie ma wzrosnąć wybiera się opcję “call” (wzrost), a jeśli spaść – “put” (spadek). Czas trwania opcji wynosi od kilku minut do maksymalnie kilku godzin.

Podczas handlu opcjami binarnymi pomocne mogą być strategie. Są to wskaźniki trendu, które nakłada się na wykres ceny. Dzięki temu zajmują one na wykresie odpowiednie miejsce wskazując kiedy wejść w daną opcję. Poszczególne strategie różnią się między sobą m.in. przeznaczeniem, stopniem zaawansowania czy ilością wskaźników na wykresie. Wszystkie prowadzić mają jednak do jednego – zminimalizowania strat. Są również wskazówką podczas podejmowania decyzji. Przed skorzystaniem ze strategii trzeba jednak wcześniej poznać zasady jej działania oraz opanować moment otwarcia opcji. Co ciekawe, strategie stosują nawet najbardziej doświadczeni handlarze opcji.

Psychologia gry w Opcje Binarne

psychologia-gry-opcje-binarneOpcje binarne są nowym sposobem na inwestowanie pieniędzy z dużym zyskiem. Najważniejszą stroną tego działania jest psychologiczny aspekt. To właśnie od niego zależy skuteczna i pomyślna gra. Dlaczego tak się dzieje? Człowiek nie jest robotem ani maszyną i emocje towarzyszą mu w codziennym życiu. Wpływają na każdy jego aspekt w mniejszym lub większym stopniu. Gdy w grę wchodzą pieniądze wpływ ten bardziej nam przeszkadza niż pomaga. Dlatego należy dążyć do samokontroli, która sprawi, że emocje nie będą wpływały na nasze decyzje inwestycyjne.

Jakie emocje mogą być przyczyną strat?

 • Strach przed stratami – profesjonalny strateg wie, że czasami inwestycje kończą się przegraną. Dzięki temu jest w stanie to zaakceptować i lepiej sobie radzi na giełdzie. Czasami nawet najlepsza strategia przynosi straty, które należy przeczekać.
 • Powtarzanie tych samych błędów.
 • Nieumiejętna analiza – niektórzy dostrzegają tylko to, co potwierdza ich założenia i ignorują przy tym zmiany na rynku. Takie zachowanie może prowadzić do kiepskich strategii.
 • Zbyt duża wiara w siebie – gdy nasza strategia zadziała, możemy nabrać za dużej pewności siebie i przez to podejmować nieprzemyślane decyzje.
 • Niepewność i niezdecydowanie – mogą być źródłem złych decyzji inwestycyjnych, ponieważ nie trzymamy się żadnej strategii, gdyż jej nie ufamy.

Najważniejsze cechą inwestora powinna być kontrola nad sobą. Niestety nikt nie ma możliwości całkowitego kontrolowania rynku. Dlatego trzeba zapanować nad własnymi emocjami, aby nam nie utrudniały podejmowania działań. Tylko właściwa kontrola naszego zachowania pozwoli nam podejmować odpowiednie i świadome decyzje oraz działać według strategii.

Należy pamiętać, że zupełnie inne decyzje podejmujemy grając na koncie demo a zupełnie inne grając prawdziwymi pieniędzmi. Strach przed ich utratą bardzo często powoduje, że działamy zbyt impulsywnie co przyczynia się co uszczuplenia środków depozytu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest gra o bardzo małe dla nas stawki – wtedy nie ma zagrożenia panicznego strachu przez co nasze decyzje mogą okazać się skuteczniejsze.

Na co zwracać uwagę wybierając Brokera Opcji Binarnych?

Płatności

Podczas inwestowanie w opcje binarne trzeba wykazać się inteligencją i sprytem, a także wiedzą na ten temat. Popularność tej formy zarabiania sprawiła, że w Internecie nie brakuje pośredników, za pomocą których można wygodnie inwestować w opcje binarne. Jak zatem wybrać najlepszego brokera opcji binarnych? W jaki sposób uniknąć oszustów i nie paść ich ofiarą?

Co prawda inwestowanie w opcje binarne należy do mniej ryzykownych sposobów na pomnożenie swojej gotówki, ponieważ nie da się stracić więcej niż wkład w inwestycję, ale już broker, czyli pośrednik musi być zaufanym kontrahentem. Najlepiej jest wybrać brokera, który swoją działalność prowadzi na terenie Unii Europejskiej. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu można w prosty sposób znaleźć o nim opinie czy skontaktować się z przedstawicielem. Innym aspektem, który wpłynie na wiarygodność pośrednika to wielkość firmy. Duże przedsiębiorstwo z kilkuletnim stażem ma już doświadczenie a ponad to nie pozwoli sobie na oszukiwanie klientów. Małe, nieznane i zupełnie nowe firmy najlepiej jest odrzucić na starcie. Oczywiście nie zawsze taka noworozpoczęta działalność brokerska będzie nastawiona na oszustwo czy niesolidna, ale lepiej stawiać na sprawdzone marki.

Po wstępnym “odsianiu” części brokerów można przejść do dalszego etapu poszukiwania. Polega on na sprawdzeniu, czy dany pośrednik w odpowiedni sposób zabezpiecza dane swoich klientów. Do tego celu zazwyczaj używa się szyfrowania SSL. Taki rodzaj szyfrowania może być narzędziem do ukrycia danych o przekazach pieniężnych, danych osobowych i innych poufnych informacji. Szyfrowanie SSL powinien także ubezpieczać cały handel na platformie, czyli wpłaty, depozyty itp.

Czarna lista brokerów opcji binarnych

Jak już wspominaliśmy w innych artykułach na naszej stronie – bardzo ważne jest dobre wybranie brokera opcji binarnych. Brokerzy, o których czytaliście do tej pory różnili się jeśli chodzi o dostępność bonusów, czasy wypłat i marże. Wszyscy oni jednak należeli do grupy brokerów, którzy zostali przez nas poddani warunkom surowej selekcji – także mimo różnic jakie między nimi były wszyscy są godni zaufania a różni ich tak naprawdę „tylko” opłacalność grania u nich. Są jednak także brokerzy, o których do tej pory nie wspominaliśmy – tacy, którzy mają problemy z płatnością, świadczą usługi na niskim poziomie bądź wręcz są oszustami. Z tego względu byście mogli uniknąć kontaktu z nimi chcieliśmy zaprezentować naszą czarną listę brokerów.

Copyright © 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Bino24.pl