Jak Wybrać Rzetelnego Brokera Opcji Binarnych?

opcje-binarneOpcje binarne to niewątpliwie bardzo atrakcyjna forma inwestowania kapitału. Opanowanie mechanizmu działania tego instrumentu finansowego może pozwolić nam zarabiać naprawdę pokaźne kwoty. Zanim jednak w ogóle zaczniemy inwestować, musimy dokonać wyboru brokera opcji binarnych, który będzie naszym pośrednikiem.

Czym się kierować wybierając brokera?

Na rynku jest dostępnych sporo brokerów opcji binarnych. Jednak, tak samo jak ma to miejsce w przypadku każdej innej branży, nie wszystkie podmioty zasługują. Co również ważne, warunki oferowane przez bezpieczne i rzetelne platformy brokerskie często znacznie różnią się miedzy sobą. Czym więc przede wszystkim należy się kierować przy dokonywaniu wyboru brokera opcji binarnych? Oto krótka lista najważniejszych kryteriów, jakie powinniśmy mieć na uwadze.

1. Bezpieczeństwo

Oczywiście, na pierwszym miejscu niniejszego rankingu musiała znaleźć się kwestia bezpieczeństwa. Rynek opcji binarnych z wielu powodów nie został jeszcze w pełni poddany nadzorem ze strony odpowiednich organów. Jeżeli mamy do czynienia z brokerem, który nie jest nadzorowany przez żaden organ, to tak naprawdę nigdy nie możemy być do końca pewni, czy nasze środki nagle nie znikną. Należy więc korzystać tylko i wyłącznie z usług tych serwisów, które są regulowane przez odpowiednie instytucje, na przykład cypryjski CySEC (Cyprus Securities and Exchange Commission) lub brytyjski FAC (Financial Conduct Authorit).

2. Aktualność danych

W przypadku niektórych brokerów występują opóźnienia w przekazie oficjalnej wyceny aktywów. Powoduje to zmniejszenie zysków osiąganych przez inwestujących. Najlepiej jest więc korzystać z serwisów brokerskich, które znane są z dobrej synchronizacji swoich wycen z wycenami Agencji Reutersa. Warto zwrócić uwagę również na to, czy dany serwis często ulega awariom, chwilowo zawiesza się lub jest często konserwowany(najlepszym źródłem tego rodzaju informacji są recenzje na branżowych portalach a także opinie inwestorów, którzy mieli okazję korzystać z usług danego brokera).

3. System wpłat

W przypadku trzeciego punktu zasada jest prosta: im prostsze i szybsze są wpłaty oraz wypłaty środków, tym lepiej świadczy to o danym brokerze.

4. Sposób weryfikacji i zabezpieczenia danych

handel-demoRzetelnego brokera opcji binarnych poznamy również po tym, w jaki sposób weryfikuje potencjalnych inwestorów. Nie należy traktować kolejnych etapów weryfikacji jako przysłowiowego “uprzykrzania życia”. Celem tego procesu jest zweryfikowanie danych potencjalnych inwestorów, odrzucenie tych, którzy z różnych względów nie są wiarygodni(na przykład osoby małoletnie) a także zabezpieczenie dostępu do naszego konta. Zasadniczo, im dluższy jest proces weryfikacji wymaganej przez danego brokera opcji binarnych, tym lepsze wystawia to świadectwo jego rzetelności.

5. Dostępność materiałów szkoleniowych, narzędzi analitycznych i samouczków

Najlepsi brokerzy na rynku nie tylko oferują rozbudowane systemy szkoleń oraz zaawansowane instrumenty do analizy. W przypadku wielu serwisów wszystkie materiały szkoleniowe dostępne są już na koncie w wersji demo: w ten sposob broker umożliwia nam dokładne nauczanie się mechanizmu działania opcji binarnych zanim zaczniemy inwestować realne pieniądze. Nie oznacza to jednak, że należy z góry odrzucać tych brokerów, w przypadku których materiały szkoleniowe i narzędzia analityczne są dostępne tylko na pełnym koncie, ponieważ często te mankamenty moga być kompensowane na przykład przez wysokość bonusów. Jeżeli jednak dana platforma nie oferuje ż a d n y c h materiałów szkoleniowych, instrumentów do analizy i samouczków, ani na koncie w wersji demonstracyjnej ani w przypadku inwestowania realnych pieniedzy- raczej należy poszukać innego brokera.

6. Dostępność konta demo

And Last but not least jeżeli chodzi o pytanie pt. jak wybrać rzetelnego brokera opcji binarnych?, czyli możliwość korzystania z serwisu w wersji demonstracyjnej. Jeżeli dany broker nie oferuje możliwości przetestowania go poprzez konto demo, to korzystanie z usług takiego serwisu przypomina trochę kupowanie przysłowiowego kota w worku: broker wymaga od nas, abyśmy inwestowali u niego realne środki, nie dając nam możliwości wcześniejszego sprawdzenia, jak działa serwis, tj. czy jest bezawaryjny, przejrzysty, łatwy w obsłudze, i tak dalej.

Napisz komentarz

Copyright © 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Bino24.pl