Jak rozpocząć inwestowanie w Opcje Binarne?

Opcje binarne są wciąż mało popularne w Polsce, a handel nimi może być niezwykle opłacalny. Przede wszystkim wymaga umiaru i odpowiedzialności. Jedynym koniecznym do spełnienia warunkiem jest posiadanie minimum osiemnastu lat. Początek przygody z opcjami binarnymi powinien być oparty na nauce oraz rozwadze. Nie należy bać się inwestowania w opcje binarne, a jedynie uważać na to, aby na początku inwestowania(a więc w momencie posiadania małego doświadczenia oraz wiedzy) nie ryzykować zbyt wiele funduszy.

Na czym polega handel opcjami binarnymi?

Głównym założeniem inwestowania jest prognozowanie. Inwestujący zakłada, że cena aktywa wzrośnie lub też zmaleje. Zysk stanowi dany procent zainwestowanej kwoty. W przypadku dobrej prognozy zyskuje się dodatkowo 70-80% zainwestowanych pieniędzy. Gdy prognoza okazuje się błędna, cała inwestycja zostaje utracona. Dlatego też szczególnie na początku nie powinno się inwestować dużych kwot. Choć potencjalne zyski przyciągają, to jednak warto poczekać z inwestycją dużych nakładów finansowych do momentu, aż osiągnie się odpowiedni poziom wiedzy oraz wypracuje się swoją indywidualną strategię. Aktywem może być waluta, towar, akcje, indeksy. Można więc zakładać cenę zarówno złota, akcji, jak i kursu danej waluty.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest wybór brokera, aby mieć możliwość inwestowania w opcje binarne należy posiadać konto. Warto na początku swojej przygody z opcjami binarnymi skorzystać z konta demo. Dzięki niemu można trenować oraz ćwiczyć inwestowanie, testować konkretną platformę. Pozwala to również na tworzenie prognoz bez ryzyka utraty pieniędzy. Ważne jest zaznajomienie się z daną platformą, z jej wyglądem, funkcjami, możliwościami. Konto demo pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcji, jednak bez utraty i zysku pieniędzy. To okres, w którym nowy inwestor zdobywa podstawową wiedzę oraz doświadczenie. Dlatego też nie powinno się pomijać tego etapu. Następnie warto jest skupić się na zdobywaniu wiedzy. Przydatne będą wszelkie poradniki oraz fora internetowe, na których inwestorzy wymieniają się doświadczeniami oraz cennymi wskazówkami. Poleca się także czytanie literatury i zapoznawanie się z różnymi metodami inwestowania oraz odpowiedzialnego zarządzania funduszami. Na tym etapie wciąż warto korzystać z konta demo, umożliwiającego testowanie taktyk inwestycyjnym. Kolejnym krokiem jest wypracowanie własnej strategii inwestycyjnej, według której będzie się handlowało opcjami binarnymi.

Wybór rynku inwestycyjnego

Jest wiele dostępnych rynków, na których można z powodzeniem inwestować. Warto więc wybrać jeden, lub dwa, aby być wciąż na bieżąco. O wiele bardziej wartościowe jest eksperckie podejście do jednego tematu i dążenie do tego, aby być najlepszym w danej dziedzinie. Bowiem łatwiej jest inwestować w rynki znane, których wahania mogą być przewidywane na podstawie długotrwałych obserwacji. Można zdecydować się na akcje, indeksy giełdowe, kursy walut, bądź konkretne towary. Podejście specjalizacyjne okazuje się o wiele bardziej skuteczne, jest również mniej ryzykowne niż inwestowanie niepotwierdzone przygotowaniem merytorycznym.

Opcje binarne

Zyski w dużej mierze zależą od doboru odpowiedniej opcji binarnej. Platformy dysponują wieloma możliwościami i należy zdecydować się na taką, jaka jest najwygodniejsza i najbardziej efektowna dla danego inwestora. Strategia inwestycyjna powinna bezpośrednio dotyczyć wybranej opcji. Są to na przykład opcje 60-sekundowe, tradycyjne, One Touch.

Handel z wykorzystaniem funduszy własnych

zaznaczenie_212Po okresie testowania oraz zdobywania doświadczenia w bezpieczny sposób na wersji demo, przychodzi czas na inwestowanie rzeczywistych pieniędzy. Częstym błędem początkujących jest inwestycja zbyt wielu środków. Na starcie łatwo o błędy inwestycyjne oraz utratę funduszy. Duże zyski kuszą, ale więcej można się nauczyć poprzez rozłożenie dostępnych pieniędzy tak, aby móc w każdym momencie, po utracie pewnej części tych środków, zainwestować inaczej, spróbować nowej strategii. Dlatego też nie powinno się zaczynać od dużych sum i inwestować całości pieniędzy przeznaczonych na opcje binarne. Warto stosować metodę piramidy i zacząć od małych kwot, pomnażać je i zyskiwać w ten sposób kolejne środki na następne inwestycje.

Nie ryzykuj w ciemno

Niektóre zmiany w wartościach aktywów są nieoczekiwane oraz ciężkie do przewidzenia, jednak to nie powinno zwalniać z konieczności obserwacji i analizy danego rynku przed inwestycją. Warto być na bieżąco w kierunkach zmian oraz śledzić wahania i rozwój rynków. Należy również notować swoje postępy, błędy inwestycyjne oraz sukcesy. Na ich podstawie można modyfikować wybrany plan inwestycyjny, dokonywać w nim zmian podpartych doświadczeniami. Dzięki temu można wciąż udoskonalać sposób zarządzania funduszami oraz z sukcesem pomnażać finanse. Warto także stosować tak zwany Money Management, czyli sposób zarządzania kapitałem. Składa się na niego wiele wyborów, metod dysponowania majątkiem, oszczędzania, ustalania progów inwestycyjnych oraz sposobów minimalizowania ryzyka. Nie należy lekceważyć złotych rad dotyczących zarządzania kapitałem, które są dostępne w wielu poradnikach, zarówno internetowych jak i wydanych w formie książki.

Na czym polega inwestowanie?

Rozpoczyna się od wyboru aktywa, następnie przewiduje się, czy jego wartość wzrośnie, czy zanotuje spadek. Według tego wyboru stawia się na niego wyznaczoną część funduszy, po czym następuje oczekiwanie na rezultat danej decyzji inwestycyjnej. Inwestycja nie powinna być podparta jedynie intuicją, ale też obserwacją bieżących wydarzeń i wiadomości dotyczących danego rynku, można także wziąć pod uwagę grafy i wykresy przedstawiające rozwój wartości danego aktywa. Rynek potrafi zmieniać się bardzo szybko, dlatego niezwykle ważne jest bieżące dowiadywanie się o podaży i popycie na dane towary. W przypadku wyboru inwestowania w kursy walut należy również śledzić wiadomości ze świata polityki, bo to właśnie konflikty i ugody międzynarodowe mają największy wpływ na wahania kursów walut. Istotne są także serwisy informacyjne traktujące o ekonomii, niektóre rynki są od siebie zależne, wpływają na siebie bezpośrednio. Również porozumienia o handlu, czy zmieniające się ustawy oraz limity handlowe potrafią wywrzeć ogromny wpływ na wartość danych aktywów w krótkim czasie.

Jak dużo można zarobić?

Zarobki zależą od: ilości pieniędzy przeznaczonych na inwestycje, strategii inwestowania, sposobu zarządzania kapitałem. Istnieją dwie główne taktyki inwestycyjne. Pierwsza to przeznaczanie większości dostępnych funduszy na jedną inwestycję, a druga polega na inwestowaniu mniejszych kwot, jednak obstawia się wtedy większą ilość opcji. Ta metoda jest o wiele bardziej odpowiedzialna, bezpieczna, aczkolwiek wymaga cierpliwości. Pierwszy sposób jest ryzykowny, można dzięki niemu zyskać bardzo dużo po dokonaniu jednej inwestycji, aczkolwiek straty również mogą być olbrzymie. Początkującym inwestorom zaleca się stosowanie drugiej taktyki, ponieważ ze względu na ilość zakładów ryzyko utraty funduszy jest mniejsze, a można nauczyć się o wiele więcej.

Napisz komentarz

Copyright © 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Bino24.pl