Ile można zarobić na Opcjach Binarnych?

opcje-binarneInwestowanie w opcje binarne jest w zasadzie bardzo przystępne i daje szanse na zarabianie nawet tym osobom, które nie posiadają szerokiej wiedzy na tema finansów. Ile w rzeczywistości można zarobić na opcjach binarnych? Czy jest to opłacalne i czy warto zdecydować się na otworzenie konta na jednej z wielu platform?

Handel opcjami binarnymi nie jest trudny. W przypadku tego typu inwestycji są bowiem tylko dwa kierunki – spadek lub wzrost. Nie ma znaczenia to co dzieje się z dana opcją podczas jej trwania. Liczy się tylko to czy na końcu jej cena jest wyższa czy niższa od ceny wyjściowej. Potencjalny zwrot z inwestycji jest znany jeszcze przed podjęciem decyzji o handlu. Czas trwania opcji wynosi od kilku minut to kilku godzin, a niekiedy zwrot z inwestycji wynosi nawet 100%.

Dlatego też zarabianie na opcjach binarnych w porównaniu na przykład z akcjami jest dużo łatwiejsze. Osoby, które inwestują w akcje zarabiają bowiem tylko wówczas, kiedy ich kurs rośnie. Nie można jednak przewidzieć jak duży będzie to wzrost, a to przecież od tego zależą zyski. Poza tym zawsze cena może też spaść. Natomiast w przypadku opcji binarnych wystarczy wybrać między wzrostem (call), a spadkiem (put). Jeszcze przed otworzeniem pozycji inwestor wie ile zarobi jeśli spełnione zostaną określone założenia (czyli kurs danego aktywa spadnie lub wzrośnie), gdyż platformy opcji binarnych informują z góry o ewentualnych zyskać. Od razu więc wiadomo ile można zarobić na danej transakcji.

Opcje binarne należą zdecydowanie to jednych z bardziej zyskownych instrumentów na rynku, gdyż tutaj liczy się nie wielkość zmian kursów, a jedynie ich kierunek. Jeśli więc kurs danego aktywa zmieni się w stronę określoną przez inwestora to może on zarobić 70% bez względu na to ile zmiana wynosiła. Dlatego też przed rozpoczęciem inwestowania w opcje binarne wcale nie trzeba posiadać rozległej wiedzy. Inaczej jest w przypadku inwestowania np. w akcje spółek giełdowych.

Warto więc wiedzieć, że opcje binarne należą do inwestycji bezpiecznych. Inwestorzy bowiem z góry wiedzą ile mogą zarobić czy stracić w razie niepowodzenia. Nie jest to nigdy kwota większa od tej, która w daną opcję została zainwestowana. W opcjach binarnych nie sprzedaje się i nie kupuje realnych aktywów. Traderzy stawiają określone kwoty pieniędzy na możliwości rozwoju danego składnika aktywów.

To wszystko sprawia, że opcje binarne cały czas zyskują na popularności. Na rynku powstaje coraz więcej platform opcji binarnych. Czy warto z nich korzystać? W przypadku osób, które mają nikłe pojęcie o inwestowaniu i instrumentach finansowych dobrym rozwiązaniem może być na początek broker, który oferuje konto demo lub darmowe sygnały opcji binarnych. To nic innego jak informacja spekulacyjna spodziewanej zmiany kierunku ceny aktywów. Innym, sporym ułatwieniem jest social trading. W tym przypadku swoją wiedzą i typami dzielą się bardziej doświadczeni w handlu opcjami binarnymi inwestorzy.

Ile więc w rzeczywistości można zarobić na opcjach binarnych? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć predyspozycje do handlu opcjami binarnymi, wiedzę jaką się posiada na temat finansów oraz rodzaj wybranej platformy. Na pewno nie można zarobić od razu kilku milionów. Jednak już początkujący traderzy w ciągu kilku pierwszych miesięcy są w stanie zarabiać nawet kilkaset złotych w skali miesiąca. Na początku trzeba zainwestować w depozyt o wartości od 100 do 500 dolarów. Poza tym wraz z rosnącym doświadczeniem zyski są zazwyczaj coraz większe.

Opcje binarne to forma inwestowania, która zdobywa coraz większą popularność także w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego. Inwestowanie w opcje binarne nie jest bowiem zbyt skomplikowane, przynosi spore zyski, a przy tym nie trzeba na wstępie inwestować bardzo wysokiej sumy pieniędzy. Ponadto przed rozpoczęciem handlu realnego można założyć darmowe konto demonstracyjne i przećwiczyć swoje umiejętności. Nie brak także i osób, które chętnie pomagają początkującym adeptom.

 

Napisz komentarz

Copyright © 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Bino24.pl