Czy Opcje Binarne to Oszustwo?

czy-opcje-binarne-to-oszustwoW obecnych czasach, coraz więcej internetowych użytkowników decyduje się na spróbowanie swoich sił w typowaniu opcji binarnych. Czytając liczne komentarze doświadczonych traderów, możemy napotkać się z opinią, iż inwestycje na platformach brokerskich mogą przynieść niemałe zyski. Jednak istnieje też grupa osób twierdząca, że opcje binarne to oszustwo. Jaka jest prawda? Czy trading daje szanse na skuteczne wzbogacenie się?

Opcje binarne – czy to oszustwo?

Bez wątpienia, chcąc rozpocząć swoją przygodę z zarabianiem na opcjach binarnych, musimy wziąć pod uwagę fakt, że non stop powstają coraz to nowsi brokerzy internetowi. Niestety, część z nich może okazać się nielegalna i nie do końca zaufana, a korzystając z ich usług, możemy narazić się na szybką utratę pieniędzy. Aby uchronić się przed oszustwem niepewnych platform, warto zapoznać się z rankingami największych platform binarnych, posiadających licencje. Najpopularniejsi, międzynarodowi brokerzy internetowi, działający na rynku od wielu lat zapewnią nam całkowite bezpieczeństwo wykonywanych transakcji. Jeśli chcesz poznać nasz ranking najpopularniejszych brokerów, zajrzyj tutaj:

Broker InfoOtwórz Konto
iq-option-logo Regulacja: CySEC
Konto demo: Tak
Min depozyt: $10
Otwórz Recenzja
24option-logo Regulacja: CySEC
Konto demo: Tak
Min depozyt: $250
Otwórz Recenzja
opteck-logo Regulacja: CySec
Konto demo: Tak
Min depozyt: $250
Otwórz Recenzja

Przedstawiamy również listę podejrzanych brokerów:

 1. Sycamore Options
 2. Safe24Options
 3. GlobalTrader365
 4. VIPBinary
 5. EZ Binary
 6. Cedar Finance
 7. Binary International
 8. Four Markets
 9. Traders King
 10. Amber Options
 11. Sycamore Options
 12. Tiger Options

Czy opcje binarne są legalne?

czy-to-legalneWiele osób porównuje inwestowanie w opcje binarne z hazardem. Takie opinie są nietrafne, ponieważ funkcjonowanie platform brokerskich jest w 100% zgodne z przepisami prawnymi. Osoba, która zdecydowała się na zarabianie za pomocą kupna czy sprzedaży aktywa (walut, akcji, towarów, indeksów) może być pewna, iż nie zostanie oskarżona o nielegalny handel.
Warto również wspomnieć, iż najbardziej znani brokerzy online posiadają regulacje z międzynarodowych Komisji Do Spraw Papierów Wartościowych, a także licencje nadane przez inne Instytucje Finansowe.

Opcje binarne – czy to działa?

Zważając na wiele opinii internautów, świadczących o wysokich zwrotach z opcji binarnych, możemy stwierdzić, iż zarabianie w platformach brokerskich działa i stosowane jest przez coraz liczniejszą liczbę osób.

Jednak, aby zarabiać na opcjach, niezbędne jest zapoznanie się z istotnymi zasadami prowadzenia transakcji. W tym celu, najwięksi brokerzy udostępniają osobom początkującym możliwość skorzystania z konta DEMO. Konto testowe zostało stworzone z myślą o osobach, które wahają się przed handlem realnymi środkami pieniężnymi i chcą wdrożyć się w temat tradingu. Oprócz platformy demo, brokerzy umieszczają na swoich stronach www liczne materiały szkoleniowe, dzięki którym początkujący inwestor może zdobyć niezbędną wiedzę. Zazwyczaj przyjmują one formę słowników pojęć, filmików video prowadzonych przez analityków, którzy szczegółowo wyjaśniają kwestie dotyczące zarabiania, e-booków, a nawet organizowanych szkoleń online.

Opcje binarne a KNF (Komisja nadzoru finansowego)

knf-logoJak wcześniej wspomniano, największe platformy binarne posiadają regulacje i licencje nadane z Instytutów Finansowych. Większość z nich jest regulowane przez CySec (cypryjską komisję papierów wartościowych), komisje krajów UE, Polską Komisję Nadzoru Finansowego lub brytyjski Urząd Regulacji Rynków Finansowych (FCA).

Brokerzy posiadający koncesję to m.in. :

IQOption
TopOption
ETX Capital
AnyOption
24Option
BDSwiss

 

Napisz komentarz

Copyright © 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Bino24.pl